Lale

Szycie lalek

Szycie lalek to moje ulubione doświadczenie. Wykonuję je ze ścinków naturalnych materiałów. Do tworzenia wykorzystuję  domową maszynę do szycia, a całość wykończam ręcznie. Lale powstają w dobrej atmosferze przy wspaniałym towarzystwie domowników. Taką też energię przejmują od nas.

Hand made. Doll is made on a sewing machine from natural fabrics, finished by hand.

Lalka szyta ręcznie, ubrana w tradycyjne strój ślaski

moja pierwsza lala

Moja pierwsza lala

Lalki, tworzone przeze mnie, moją charakter edukacyjny. Można je ubierać w dowolne zestawy ubrań. Uczą dzieci dobierać odzież w zależności od pogody i pory roku. W czasie tych czynności rozwijają czynności manualne, uruchamiają logiczne myślenie oraz kształtują poczucie estetyki.

Lalki chłopiec i dziewczynka

Lalki – chłopiec i dziewczynka – ubrani na majowy spacer

Lalka szyta ręcznie to wspaniały upominek dla dziecka

Rude włosy lalki nadają się do czesania.


Szycie pacynek

Pacynki, tak jak lalki, maskotki lub inne tekstylne stworki, szyję z myślą o ich animacji. Dzieci z natury moją olbrzymia potrzebę naśladowania swojego otoczenia. Lubią popisywać się nowo nabytymi umiejętnościami. Łatwo wcielają się w rolę dorosłych. Chętnie też ożywiają przedmioty martwe. Przy użyciu niewielkich środków nadają przedmiotom i przestrzeni magię. Dorośli nie zawsze nadążają za tym światem ale warto próbować. Pacynki stają się świetnym narzędziem do wejścia w świat wyobraźni dziecka. Za ich pomocą możemy podejmować z dziećmi pierwsze próby teatralne.
Tworzenie teatrzyku z pacynkami uczy: okazywania emocji, budowania porządku fabuły, konsekwencji postępujących po sobie akcji, ważności scenografii… Oczywiście, ze wszystkich nauk jakie niesie za sobą wspólna zabawa, jest ta najcenniejsza – budowanie pozytywnej więzi miedzy dziećmi a dorosłymi. I tego w każdej pacynkowej zabawie wam życzę 🙂