O wspieraniu w szyciu i w życiu…

Jakiś czas temu prowadziłam warsztaty szycia, przekonując uczestników, nie tylko do tego, że szycie jest przydatną umiejętnością, ale i może być przyjemnością a nawet pasją. Spotkania odbywały się w różnych miejscach i okolicznościach. Na ile były przydatne, mogą to ocenić uczestnicy. Natomiast, jedno jest pewne, nie odbywały się z konieczności życiowej. Całkiem inaczej jest w przypadku Mai Kotali . Ta dziewczyna, pełna pasji, z radością dzieli się swoimi umiejętnościami w warunkach ekstremalnie trudnych. Uczy szyć w Afryce.

Dzięki jej bezpłatnym warsztatom tamtejsze kobiety mają szansę zdobyć fach i zmienić swoje życie. Nie narzekając na brak: komfortu w czasie podróży, niedogodności w miejscach, w których szkoli oraz stan maszyn szyjących, jeździ po Afryce i uczy. W ostatnim czasie swój ośrodek życia przeniosła do Kenii, mieszka w Mombasie. Tam założyła szkołę szycia. Ponadto, 13 – go marca rusza jej programowy Rajd Victoria, na którym uczy szyć podpaski wielokrotnego użycia. Pomaga afrykańskim kobietom zwyciężyć ubóstwo i tabu związane z higieną menstruacyjną. Nie da się nie zauważyć tego inteligentnego spostrzegania przez Maję rzeczywistości i dostosowania realizacji swoich zainteresowań jednocześnie. Takie działania mi imponują i przyciągają. Nie tylko życzę jej powodzenia, ale chcę przyłączyć się do działań.
Dlatego: wznawiam warsztaty, które będą tym razem miały charakter charytatywny.
01.03.2024r. od godz. 17.00 do 19.45 w MDK Południe Filia Kostuchna, ul. T. B. Żeleńskiego 83, będziemy szyć podpaski.
Uczestnikiem warsztatów może być każdy, kto ma chęć przyłączyć się do akcji. Umiejętność szycia na maszynie nie ma większego znaczenia. Będziemy się wspierać nawzajem. Ile uszyjemy, tyle radości dla nas a wiele pożytku dla kobiet potrzebujących naszych wyrobów.
Zaraz po warsztatach podpaski zostaną przekazane dla Mai na Rajd Victoria.
Pamiętajcie, nie zbawimy całego świata, ale wystarczy, że każda z nas uszyje 3 podpaski a dzięki takiemu kompletowi jedna afrykańska kobieta przez cały rok będzie mogła aktywnie uczestniczyć w życiu, bez stresu i wyrzeczeń.
ZAPRASZAM. CHODŹMY SZYĆ RAZEM